laser_logo

Laser World of Photonics 2013, Optik Teknolojileri, Malzemeleri, Sistemleri ve Uygulamaları Uluslararası Ticaret Fuarı ve Kongresi 13-16 Mayıs tarihlerinde Münih’te gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl 40. yıldönümünü kutlayan Laser World of Photonics birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.  Yapılan etkinliklerin ana konularını Üretim Mühendisliği, Aydınlatma & Enerji ve Biyofotoniks & Medikal Mühendisliği için Lazerler ve Lazer Sistemleri oluşturdu.

Avrupa’nın lider fuarı, tüm dünyadan çok sayıda ziyaretçi ve katılımcının da ilgisini çekti. Fuarda 37 ülkeden 1136 katılımcı firma ülkelerini temsil ederken  fuar boyunca Türkiye, yüksek teknoloji firması FiberLAST A.Ş. tarafından temsil edildi. 72 ülkeden 26.582 ticari ziyaretçisi olan fuarda uluslararası pazarın %54′ü temsil edildi.

Almanya’nın yanısıra Fransa, İngiltere ve Kuzey İrlanda, İsviçre, Japonya ve İtalya en fazla uluslararası katılım sağlayan ilk 5 ülke olmuştur.

Geleneksel olarak, Laser World of Photonics Fuarı ile birlikte Dünya Fotoniks Kongresi de gerçekleştirilmektedir. Beş gün boyunca 5 konferans, 2800′den fazla konuşma ve poster sunumları gerçekleşen  kongrede bir çok uygulama konusunda yapılan son araştırmalar ve çözümleri bilim insanları tarafından ortak bir alanda paylaşılmıştır.

Laser World of Photonics, kuşkusuz, araştırma ve sanayiyi endüstriyel ve medikal çözümler içerisinde birleştiren prestijli bir fuardır.