FiberLAST A.Ş 2007 yılında ileri teknoloji merkezi ODTÜ Teknokent’te çekirdek ve yüksek teknoloji fiber lazer alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş, yenilikçi çözümler sunan Ar-Ge odaklı yüksek teknoloji bir sanayi şirketidir.

Kurulduğu günden bu yana üniversite – sanayi işbirliği çalışmaları ile sahip olduğu bilgi ve deneyimi teknolojik gelişmelerle katlayarak arttıran FiberLAST, altyapısı, edindiği bilgi birikimi, yetiştirdiği nitelikli işgücü ile fiber lazer konusunda Türkiye’de tek dünyada ise  sayılı üretici arasında yer alarak ulusal ve uluslararası pazarda yer bulan özgün ve rekabetçi ürünler geliştirmiş ve üretmiştir.

FiberLAST; ulusal ve uluslararası fonlarla desteklenen projelerinin çıktısı olarak kazandığı bilgi birikimi ve kurduğu teknolojik alt yapısı ile sağlık sektöründen savunma sanayine, endüstriyel uygulamalardan (markalama, işleme, kesme,…) akademik çalışmalara kadar pek çok farklı sektörde, farklı uygulamalarda kullanılabilecek Nanosaniye atımlı, Pikosaniye atımlı Femtosaniye atımlı ve Sürekli dalga (CW) olmak üzere  fiber lazerin tüm rejimlerinde tamamen özgün “Yerli Malı” lazerler üretmekle birlikte  ihtiyaca yönelik olarak   farklı dalga boylarında (266 nm, 355 nm, 530 nm, 1550 nm, 1.9-2.0 µm), yeni çalışma rejimlerinde (supercontinuum, küme modu) ve atım modülasyonu olmak üzere özel fiber lazer tasarımları da yapmakta ve üretmektedir. Ayrıca lazer-malzeme etkileşimi ve lazer geliştirme ile  ilgili danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Geliştirilen ürünler ve teknoloji, 2012 yılında TÜBİTAK Teknoloji Ödülleri Yarışmasında birincilikle, 2012 yılında TESİD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri yarışmasında Yaratıcı Fikir ödülü kategorisinde birincilikle, 2013 yılında Parlar Vakfı’nca Teknoloji Teşvik ödülüyle onurlandırılmıştır.

FiberLAST;  en son akademik gelişmeleri takip ederek “FiberLAST Teknolojik Yol Haritası”nı da çizmekte ve FiberLAST Ailesinin, özgün ve dünya çapında yenilikçi ürünler geliştirebilme, müşteriye özel tasarımlar yapabilme kabiliyetleri güçlenmektedir.

Tanıtım Kataloğu

FiberLAST Tanıtım Kataloğu

Belgelerimiz

Fiber Lazer konusunda yüksek teknolojiye dayalı, kaliteli ve maliyet etkin, özgün ürünler tasarlamak, geliştirmek ve üretmek, Türkiye’yi bu konuda teknoloji ihraç eden bir ülke haline getirmek, üniversite-sanayi işbirliğini azami şekilde oluşturarak yeni ve özgün teknolojiler geliştirilmesini sağlayarak dünya çapında bir lazer şirketi olmaktır.
Fiber Lazer konusunda yeni ve özgün teknolojiler geliştirmek, bu konuda dünya çapında bir firma olmak, teknolojiye yön vermektir.
Slider