parlarodulu

Tübitak, Kosgeb ve Santez destekli yürütülen Ar-Ge projeleri ile çekirdek bir teknoloji olan fiber lazer alanında geliştirdiği özgün teknoloji ile her türlü uygulama ve alana hitap edecek şekilde nanosaniye, pikosaniye, femtosaniye atımlı ve sürekli dalga (CW) fiber lazer sistemleri tasarlayıp üreten FiberLAST A.Ş., 19 Aralık 2013 tarihinde ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. Parlar Eğitim ve Araştırma Vakfı’nın Teknoloji Teşvik Ödülü ile onurlandırılmıştır.

Fiber lazer alanında geliştirilen özgün teknoloji ile 2012 yılında TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen TÜBİTAK 10. Teknoloji Ödülleri yarışmasında kategorisinde birinci olan, TESİD Yenilikçilik ve Yaratıcılık Ödülleri yarışmasında Yaratıcı Fikir ödülü ile ödüllendirilen FiberLAST, bu yıl da ODTÜ Prof. Dr. Mustafa N. PARLAR Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından her yıl seçkin bilim adamlarının ve uygulamacıların, tüm bilim alanlarındaki araştırma ve uygulama çalışmaları ile hizmetlerini değerlendirmek, yetkinliklerini belgeleyerek çalışmalarına güç katmak ve yetişmekte olan kuşakları özendirmek amacıyla verilen Teknoloji Teşvik ödülünün de sahibi olmuştur.

Bugüne kadar FiberLAST’a göstermiş olduğunuz yapıcı destek, duyduğunuz güven ve inanç firmamızın bu başarılarında büyük önem arzetmekte, yeni başarılar için bizlere motivasyon kaynağı olmaktadır.