FiberLAST, fiber lazer pazarında global bir oyuncu olma yolunda önemli adımlar atıyor. Oluşturulan bilgi birikimi ve altyapı, yapılan akademik çalışmalar hergün dünya pazarında da yer bulan yeni bir ürüne dönüşüyor. FiberLAST’ın portföyü sadece markalama amaçlı fiber lazerleri değil aynı zamanda savunma sanayi, bilimsel uygulamalar, yenilenebilir enerji sektörü gibi farklı teknik özellikler gerektiren, CW ve ultrahızlı tabir edilen fiber lazerleri de içermektedir. Müşteri istek ve taleplerine özel fiber lazerler de geliştiren FiberLAST nanosaniye, pikosaniye, femtosaniye ve CW gibi tüm fiber lazer rejimlerini içeren kabiliyete sahiptir.

Sadece sınırlı sayıda firmanın ürün geliştirebildiği bü yüksek teknoloji alanında FiberLAST, bu özelliği ile, dünya pazarında yerini almaktadır.

Infiniti Research Limited tarafından yapılan 2014-2018 pazar araştırması raporunda da FiberLAST bu pazardaki sınırlı sayıdaki yüksek teknoloji firmadan birisi olarak yer almakta ve Türkiye’yi bu alanda temsil etmektedir.