ephoton

Europhoton Konferansı katı-hal, fiber ve dalga kılavuzlu ışık kaynakları alanlarındaki son gelişmeler ile ilgili 2 yılda bir gerçekleştirilmektedir. Bu yıl organizatörler,  doktora ve post-doktora seviyesindeki dünyaca bilinen araştırmacıları yaz okulu oturumunda bilimsel alandaki son gelişmeleri tartışmak üzere 24-29 Ağustos tarihlerinde İsviçre-Neuchatel’de bir araya getirdi.

Bu yıl 6.’sı gerçekleştirilen EPS-QEOD Europhoton Konferansı’nda, 205 sunum gerçekleştirildi. Sunumlar, 6 yaz okulu dersi, 3 açılış konuşması, 12 davetli konuşması, 73 sözel sunum, 111 poster sunumu şeklinde gerçekleştirildi.

FiberLAST’ın, sözkonusu konferansta gönderdiği “60W Nanosaniye Atımlı Tümleşik Fiber Lazer Yükselteci: Termal ve doğrusal olmayan etkileri eş zamanlı yönetme” başlıklı posteri bu konferansta sunulmaya değer bulunmuş olup Türkiye’den sunum yapan tek firma olarak ülkemizi temsil etmiştir.

 Katkı konsantrasyonu ayarlaması ile yüksek ortalama güç ve yüksek tepe gücüne eş zamanlı olarak ulaşılması konuları  posterin ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmesine neden olmuştur.

 Ziyaretçilerimize tüm soruları için çok teşekkür eder, 2016 yılında Avusturya- Viyana’da gerçekleştirilecek olan bir sonraki Europhoton Konferansı’nda tekrar görüşmeyi temenni ederiz.